Fra 1. februar ønsker vi velkommen to nye ansatte!
Anders Solheim Grytnes er ny kommunikasjonskonsulent og Stian Syvertsen trer inn stillingen som organisasjonskonsulent. Begge stillingene vil tilhøre avdeling organisasjon.
Anders Solheim Grytnes skal inn i stillingen som kommunikasjonskonsulent. Han vil jobbe med blant annet innholdsproduksjon, kommunikasjonsstrategi og være ansvarlig for NGTFs kommunikasjonskanaler.
Anders kommer fra en stilling i løpemagasinet Runner’s World Norge, der han har jobbet som digital markedsfører. I stillingen har han jobbet med sosiale medier, kampanjer, nyhetsbrev og har hatt ansvar for medlemskommunikasjon. Han har en bachelor og mastergrad i medievitenskap fra UiB og UiO. Anders skrev masteroppgaven sin om – Hvordan dekket norske medier boikott-debatten av VM i Qatar i 2022? På fritiden er han glad i å være aktiv og sosial. Han har spilt fotball hele livet og har de siste årene fått en interesse for golf.
Stian Syvertsen skal fra 1. februar tre inn i et vikariat som organisasjonskonsulent. Stillingen består av oppfølging av gymnastikk- og turnaktiviteten i krets og bistand til kretsenes drift, samt arbeidsoppgaver knyttet til koordinering og utvikling av arrangement.
Stian har bakgrunn fra dagligvarebransjen, med fagbrevet i salgsfaget. Da idretten ble en større og større del av hverdagen, ønsket han en endring. Han valgte dermed i 2021 å studere Økonomi og Administrasjon ved NTNU, og har nå fullført bachelorgraden. I gym og turn vil nok Stian være et kjent ansikt for mange, da han har vært aktiv i NGTF i allerede over 10 år. Gjennom ulike verv for kretsen i Agder, Forbundsstyret og Breddekomité. I tillegg er han forbundsdommer i troppsgymnastikk og er trenerutvikler.
Vi ønsker Anders og Stian velkommen til gym og turn!
Rogaland Gymnastikk- og Turnkrets har vedtatt å lyse ut 2 stipend for 2025
A Stipendet er på inntil kr. 20 000. Det tildeles en eller flere konkurransegymnaster kvinner eller menn som er i en landslagsgruppe. Gymnastene må ha som mål å satse på et høyt nasjonalt eller internasjonalt nivå. Stipendet skal brukes til deltagelse i konkurranser eller samlinger.
B Stipendet er på inntil kr. 20 000. Det tildeles en eller flere trenere som ønsker å utvikle seg som trener. Primært gis det støtte til kompetansegivende kurser eks. trener 1 og trener 2.
Søknadsfrist: 1. desember 2024
Ønsker søknadsskjema tilsendt i Word, send en e-post til RogalandGTK@gymogturn.no
På kretstinget til Rogaland Gymnastikk- og Turnkrets i 2023 ble det bestemt at det årlig skal bevilges inntil kr. 150.000 for tildeling av økonomisk støtte til klubber tilsluttet RGTK. Styret har for 2024 utvidet denne posten til kr. 190 000, da en valgte å overføre kr. 40 000 fra tildelingen i 2023.
Den økonomiske støtten skal benyttes til å øke aktivitetene for gymnaster og turnere.
Søknadsfristen er satt til 31. oktober hvert år. Les mer om kriteriene i retningslinjene.
I perioden 2019-2021 har det vært gjennomført en omfattende omorganisering på administrativt nivå i Norges Gymnastikk- og Turnforbund. I tillegg har flere kretser blitt sammenslått og fått ny struktur som følger idrettskretsenes grenser. Det neste skrittet for organisasjonen er å se på den politiske organiseringen, og kretsledermøtet i januar 2023 besluttet å nedsette et utvalg bredt sammensatt av representanter fra forbund, krets og klubber. Utvalgets oppgave var å evaluere den gjennomførte omorganiseringsprosessen, samt se på rolle-, oppgave- og ansvarsfordeling i NGTF, med mål om å organisere forbundet vårt best mulig med tanke på fremtiden, medlemmene våre og de oppgaver og ressurser vi er satt til å forvalte.
Målsettingen for arbeidet er å bidra til en ny, forenklet og mer effektiv organisasjon.
Rapport organisasjonsgjennomgang 2023-2024.
Utvalgets rapport med anbefalinger ble presentert for forbundstinget i mai 2024. Før forbundsstyret beslutter hvordan anbefalingene skal følges opp videre, er det ønskelig med en bredere høring i organisasjonen. Gjennom et spørreskjema inviteres lag, kretser, styreoppnevnte komiteer, ansatte og andre interessenter til å komme med innspill, synspunkter og kommentarer til utvalgsrapportens anbefalinger.
Utvalget har konkludert med seks prioriterte områder hvor det er gitt anbefalinger på hvert enkelt område:
1. Kretsstyrer
2. Tekniske komiteer
3. Utvalg
4. Paraturn
5. Økonomi på kompetansearbeidet
6. Aktivitetene
Høringen besvares digitalt gjennom forms.
Høring av organisasjonsgjennomgang 2023-2024.
Det er formulert konkrete spørsmål til de ulike områdene basert på anbefalingene som utvalget har gitt. I tillegg er det åpne spørsmål på hvert område hvor mer generelle tilbakemeldinger eller andre innspill til det enkelte området kan gis. Det er mulig å sende inn svar til alle eller deler av rapportens prioriterte områder.
Frist for å besvare og sende inn skjema er 20. oktober 2024.
Kretstinget for Innlandet Gymnastikk- og Turnkrets skal arrangeres 8. mars 2025, og i den forbindelse skal hederstegnutvalget starte sitt arbeid for å legge frem en innstilling til kretsstyret, på kandidater som skal tildeles medalje.
Vi oppfordrer klubber/grupper til å sende inn forslag på aktuelle kandidater til Forbundets kretsfortjenestmedalje (sølv eller gull).
Forbundets kretsfortjenestmedalje kan tildeles:
Personer som ved sitt arbeid gjennom flere år har gjort en innsats av meget høy verdi for gymnastikk og turn. Medaljen kan tildeles personer som har utført et administrativt og/eller praktisk arbeid på lags-, krets- eller forbundsplan, selv om disse personer ikke er medlem av noe lag tilsluttet forbundet. Medaljen kan tildeles aktive deltakere på høyt nasjonalt nivå.
Retningslinjene i sin helhet finner du på www.gymogturn.no
Følgende innhold må være med i søknaden:
- Navn, adresse, fødselsdata
- Klubb/gruppetilhørighet
- Verv kandidaten har hatt (tidspunkt – årstall fra-til)
- Hva har kandidaten gjort (tidspunkt – årstall fra-til)
- Hvilke utmerkelser har kandidaten fått i egen forening?
Forslag kan sendes pr. e-post til: InnlandetGTK@gymogturn.no
FRIST FOR INNSENDING ER SATT TIL 3. FEBRUAR
Send inn din nominasjon til årets Gymnastics Awards 2024!
Under Anlegg-Leder-Trener konferansen (ALT-konferansen) 2024 gjentar vi fjorårets suksess – Gymnastics Awards! Vi ønsker nok en gang å kaste glans over de som har gjort en ekstraordinær innsats i organisasjonen vår. Arrangementet skal hedre de som har gjort en ekstraordinær innsats for idretten vår i årene som har gått. Dette er gym og turns svar på idrettsgallaen!
For å bli nominert, samt vinne pris på Gymnastics Awards, må en oppfylle visse kriterier. Derfor er det egne statutter til hver enkelt pris. Statuttene finner du her.
Det er åpent for å nominere i en eller flere kategorier. Kategoriene er:
– Årets klubb
– Årets trener
– Årets anlegg
– Årets utøver
– Årets leder
– Årets ildsjel
Alle medlemmer av NGTF og Norges idrettsforbund kan nominere kandidater. De som har søkt/blitt nominert tidligere, men ikke vunnet pris, oppfordres til å nominere på nytt.
Fristen for å nominere kandidater er 1. september!
Har du spørsmål? Kontakt oss gjerne!

Camilla Sandhaug Johnsen
Forbundstinget i Fredrikstad, 3.-5. mai nærmer seg! Alle tingdokumentene publiseres digitalt her i denne nyheten. Det vil ikke bli trykket opp tingdokumenter, så vi anbefaler alle å benytte PC/Mac eller nettbrett når vi møtes på forbundstinget i Fredrikstad.
Forbundstinget 2024 skal behandle mange viktige saker og disse er samlet i:
Forbundsting 2024 – Saksdokumenter
Årbok og beretninger er lastet opp i flere enkeltfiler siden det er flere digitalt signerte dokumenter. Her er oversikt over alle aktuelle dokumenter:
Årbok og beretninger 2022-2023
Kontrollkomiteens beretning 2022
Kontrollkomiteens beretning 2023
Protokoll fra forbundstinget 2022
Organisasjonsutvalgets rapport
Forbundsstyret nedsatte 13.03.23 en prosjektgruppe som skulle foreta en organisasjonsgjennomgang med mål om å få på plass en ny, forenklet og mer effektiv organisasjon.
Den endelige sluttrapporten med konklusjoner og anbefalinger ble presentert for forbundsstyret den 10. april 2024. Rapporten finner dere her.
Organisasjonsutvalgets leder, Terje Selnes, vil presentere anbefalingene og konklusjonene under «Åpent forum», 3. mai.
Dette vil kun bli en orientering, og det legges ikke opp til noen ytterligere orientering eller behandling av rapporten under selve tinget.
Det nye styret vil følge opp rapporten i perioden som kommer.
På kretstinget til Rogaland gymnastikk- og turnkrets (RGTK) ble det bestemt at det årlig skal bevilges inntil kr.150.000 for tildeling av økonomisk støtte til grupper/klubber tilsluttet RGTK.
Retningslinjer og statutter:
1) Det kan kun søkes om økonomisk støtte fra klubber og grupper tilsluttet RGTK.
2) For fleridrettslag må søknaden stilles fra særidrettslaget gymnastikk og turn.
a) NB: Privatpersoner kan ikke søke om økonomiske midler under disse tildelingene.
b) NB: Den økonomiske støtten skal i utgangspunktet ikke gis til enkeltpersoner, klubber og grupper vil i meget stor grad prioriteres ved tildeling.
3) Det kan søkes om økonomisk støtte gjennom hele året.
4) Søknadsfrist for den årlige tildelingen er 31. oktober inneværende år.
5) Søknaden skal sendes til RGTK: RogalandGTK@gymogturn.no
6) Den økonomiske støtten skal kun benyttes til å øke aktivitetene for gymnaster og turnere.
7) Den økonomiske støtten vil være en etterskuddsbetaling på aktiviteter som allerede er gjennomført. Det må legges ved budsjett og ferdig regnskap for arrangementet.
8) Man kan ikke forvente å få tildelt 100% av de økonomiske midlene laget/foreningen søker om.
9) Lag og foreninger kan ikke forvente å få tildelt økonomiske midler ved ny søknad påfølgende år.
10) Det skal ikke tilkomme RGTK noen form for juridiske pålegg eller påfølgende økonomiske ettervirkninger ved tilskudd.
Neste forbundsting avholdes 03. – 05. mai 2024 og er forbundets høyeste myndighet. Valgkomiteen er i gang med sitt arbeid og ønsker nå forslag på kompetente personer som kan være aktuelle til verv for tingperioden 2024 – 2026.
Forbundet har som vanlig bedt alle nåværende tillitsvalgte om å melde fra om de ønsker å være kandidat til verv for en ny periode. Men det er som kjent ingen automatikk mht gjenvalg, og Valgkomiteen ønsker forslag på kompetente personer som kan være aktuelle til verv.
Valgkomiteen søker forslag på kandidater til følgende verv:
Forbundsstyre
– President
– Visepresident
– 5 styremedlemmer
– 1 varamedlem
Kontrollutvalg
– Leder
– 2 medlemmer
– 2 varamedlemmer
Lovkomité
– Leder
– 2 medlemmer
– 2 varamedlemmer
Fondsstyre
– Leder
– 2 medlemmer
– 3 varamedlemmer
Viktig å tenke på:
For ordens skyld gjøres det oppmerksom på følgende:
- – For å kunne foreslå kandidater må man gjøre seg kjent med NGTFs lover vedrørende kjønnsfordeling, inhabilitetsbestemmelser etc. vedrørende valgbarhet. Se særlig følgende paragrafer:
§ 6, 7, 8, 9 og 10. Lovverket finner du på vår dokumentsiden her!
- – Enhver kandidat som foreslås må være medlem i forening/lag tilsluttet NGTF.
- – Vedrørende forbundsstyre er det viktig å finne kandidater som ser helheten og oppgaven som vår idretts talerør, både internt i idretten og eksternt ovenfor andre interesseorganisasjoner og politikere. Kandidaten må også være klar for arbeid ovenfor våre internasjonale forbund.
Forslag sendes her:
Nominasjonsfrist er satt til 25. februar 2024
Spørsmål rettes leder av valgkomite:
Lise L. Mandal
Velkommen til ALT-konferansen 2023! ALT-konferansen (Anlegg – Leder – Trener) samlet 150 deltakere i Bergen i 2022, i år håper vi på å samle enda flere på Thon Hotel Oslofjord, Sandvika, 3.-5. november 2023! Konferansen er aktuell for flere målgrupper; Trenere, ledere og alle som jobber for å realisere nye basishaller. Vi har flere foredragsholdere som skal snakke om spennende og viktig tema. Blant annet skal Jan Spurkeland holde foredrag om relasjonsledelse, og Else-Marthe Sørlie Lybekk skal snakke om teamarbeid. Vi får også besøk av Kristin Holte, verdensmester i functional fitness, som skal holde foredraget «The rocky road to the top». Det er masse mer og glede seg til!
Se mer informasjon, samt påmelding til ALT-konferansen 2023 her:
Påmeldingsfrist: 30. september 2023.
I forkant av ALT-konferansen inviterer vi til daglig leder-samling 2023!
Er du daglig leder i en turnforening? Da er dette møtet for deg for å utveksle erfaringer, bygge nettverk og få inspirasjon! Torsdag 2. november kl. 18:00 til fredag 3. november kl. 16:30, Thon Hotel Oslofjord i Sandvika.
Se mer informasjon, samt påmelding til daglig leder-samling 2023 her:
Påmeldingfrist: 30. september 2023.
Norges Gymnastikk- og turnforbund introduserer Gymnastics Awards 2023 i forbindelse med årets ALT-konferanse. Arrangementet skal hedre de som har gjort en ekstraordinær innsats for idretten vår i årene som har gått. Dette er gym og turns svar på idrettsgallaen!
Se mer informasjon om Gymnastics Awards her:
Frist for å nominere dine kandidater: 15. september 2023.
Har du spørsmål?

Stig Nilssen
Del dine tanker og ideer med oss og vær med i trekningen av en gratis overnatting for 2 på et valgfritt Thon hotell i Norge.
Norges Gymnastikk- og Turnforbund (NGTF) er i gang med å revidere strategi- og handlingsplan for neste periode (2024-2028), og ønsker nå innspill fra alle våre medlemmer. Planene skal behandles på forbundstinget i Fredrikstad 3. – 5. mai 2024.
Som forbund vektlegger NGTF demokratiske og inkluderende prinsipper, og vi inviterer følgelig våre medlemmer til å påvirke hvilke prioriteringer som skal gjøres og hvordan vi skal styrke gymnastikk og turn sin rolle i samfunnet. Om du er en trener, utøver, dommer, daglig leder, ansatt, tillitsvalgt i klubb eller simpelthen en engasjert forelder, spiller ingen rolle – vi ønsker tilbakemelding fra alle som ønsker det beste for vår idrett!
Undersøkelsen er anonym, men for å være med i trekning av et gavekort fra Thon Hotels, må man fylle inn e-post. E-post er kun for å kontakte den heldige vinneren! Det tar mellom 5-10 minutter å besvare undersøkelsen.
Svar ved å trykke på følgende lenke: https://forms.office.com/e/aBf1iVvED0
Fristen for å svare på undersøkelsen er 23.Juni 2023

Mer om samarbeidsavtalen mellom NGTF og Thon Hotels finner du her!
Samordnet rapportering og søknad om momskompensasjon åpnet 1. april. Det har blitt sendt ut informasjon til alle idrettslag fra Norges Idrettsforbund og NGTF.
Direktelenke til Samordnet rapportering i KlubbAdmin:
https://ka.nif.no/JointReporting
Informasjonsbrev for NGTFs klubber og lag for registrering:*
https://gymogturn.no/content/uploads/2023/04/Samordnet-rapportering-2023.pdf
NIFs informasjonsside for registrering: https://www.idrettsforbundet.no/digital/samrap/brukerveiledninger/
Rapporteringsfristen for alle idrettslag inkludert turnforeninger / turngrupper, er søndag 30. april kl. 23:59.
Det er viktig at alle klubber og lag gjør seg kjent med informasjonsbrevet fra NGTF om hva som er viktig å huske på når medlems- og aktivitetstall for gym og turn skal registreres.*
Norges Gymnastikk- og Turnforbund vil gjennomføre webinar onsdag 12. april kl. 19:00-20:00 vedr. økonomi og rapportering. For program og påmelding se invitasjon her: Webinar NGTF (arrangement)
NIF vil også gjennomføre webinar for idrettslag, med gjennomgang av registreringen av samordnet rapportering 2023 som tema. Tid: Onsdag 12. april – kl 20:00-21:00.
Lykke til med registreringen!

Norges Gymnastikk- og Turnforbund
Norges Gymnastikk- og Turnforbund inviterer til webinar med temaene «økonomi og rapportering». Webinaret avholdes onsdag 12. april 2023 kl. 19:00-20:00.
Webinaret er gratis og åpent for alle ansatte og/eller styremedlemmer i et idrettslag/klubb/gruppe tilknyttet NGTF.
For program og påmelding se vedlagt invitasjon.
Påmeldingsfrist: 11.april kl. 15:00 (møtelenke sendes til alle påmeldte etter utløpt frist).
Hjelp oss gjerne med å spre ordet.
Et nytt annerledes år går snart inn i historiebøkene. Vi gledet oss alle til å komme gjennom pandemien og få tilbake hverdagen slik vi kjenner den i NGTF. Turnforeninger med fulle partier og høy aktivitet. Etter 2 år med pandemi var den en befrielse å oppleve at restriksjoner ble opphevet og desinfiseringsmidler kunne ryddes bort.
I min julehilsen i fjor skrev jeg om hvordan idretten utfordres i forhold til internasjonal politikk og regimer vi tar avstand fra. Den 24. februar i år angrep Russland nabolandet Ukraina og vi hadde krig i Europa. Dette førte til massive fordømmelser av Russland og Belarus og en rekke sanksjoner ble iverksatt. Situasjonen var så alvorlig at idrett ikke lenger bare var idrett. Også idretten måtte ta et ansvar og bruke de midler som den rår over. Idrettsutøvere fra Russland og Belarus ble utestengt fra alle internasjonale konkurranser.
Vårt forbund har vært en pådriver i forhold til nødvendige sanksjoner mot Russland og Belarus. Dette førte også til at vi trakk oss som arrangør for FIG kongressen i Sandefjord selv om dette var et prestisjetungt og viktig arrangement for oss å gjennomføre. Da det internasjonale turnforbundet, FIG, nektet å utestenge Russiske og Belarussiske delegater, hadde vi intet valg. Selv om dette innebar en økonomisk belastning for vårt forbund, var det aldri noe alternativ å la dette gå på bekostning av våre verdier og solidariteten til det Ukrainske folk.
NGTF har benyttet alle kanaler for å formidle vår støtte til Ukraina og jobbet kontinuerlig for at ikke bare utøvere men også delegater, funksjonærer og andre representanter fra Russland og Belarus skal utestenges fra alle internasjonale verv og posisjoner i idretten. NIF vedtok under ledersamlingen på Gardemoen for kort tid siden å ta inn disse føringen i en felles uttalelse fra idretten. NGTF var pådriver i forhold til å utvide kretsen av representanter fra disse landene som bør ekskluderes.
For øvrig gleder vi oss over at flere Ukrainske utøvere er tatt vell imot i våre turnforeninger og jeg har selv møtt flere av disse under blant annet NM i RG tidligere i år. La oss fortsatt stå samlet for Ukraina og ta godt imot de som kommer hit etter å ha opplevd krig og andre grusomheter i eget land.
Grunnlaget legges i gym og turn
Selv om også 2022 har vært et dramatisk og spesielt år, skjer det samtidig mye positivt. Tilbakemeldingene fra de fleste lag er at medlemmene kommer tilbake etter pandemien. Gym og turn har en sterk posisjon i norsk idrett og mange ser verdien av å sende sine barn og unge til oss. Vi er på mange måter idrettens grunnmur og har tilbud og konsepter som ingen kan måle seg med. Våre aktiviteter selger seg selv!
Dette hadde ikke vært mulig uten alle de som engasjerer seg i våre mer en 420 lag. Både ansatte og frivillige gjør en formidabel innsats og yter langt utover hva man kan forvente. Mange bruker både kvelder og helger for å sørge for at våre medlemmer har en arena preget av kvalitet og trygghet.
2022 har vært frivillighetens år. Det har ført til mange refleksjoner rundt hvor avhengige vi er av alle de frivillige som legger ned utallige timer for å gi andre en mulighet til å oppleve idrettsglede. Uten de frivillige er idretten sjanseløs. Vi vil aldri klare å gi barn og unge de tilbud de i dag får dersom ikke de frivillige stiller opp.
Det er så utrolig mange ildsjeler der ute som fortjener å æres av samtlige av våre nær 100.000 medlemmer. Tusen takk for den innsatsen dere gjør!
Allikevel er det mange som ikke har økonomi til å delta i idretten. Dette frarøver mange en mulighet til å oppleve mestring og samhold gjennom de flotte aktiviteter våre turnforeninger tilbyr. Dette bør være et offentlig ansvar. Vi vet hvor viktig idretten er både for fysisk og psykisk helse. Vi kjenner konsekvensene av utenforskap. Vi har sett gleden hos barn som finner vennskap og opplever mestring gjennom våre aktiviteter. Ansvaret for at alle skal få de samme mulighetene kan ikke lempes over på klubber og lag. Det offentlige må komme sterkere på banen å sørge for at idretten har rammevilkår som bidrar til at alle kan være med!
Dette må vi få våre folkevalgte til å forstå og å forholde seg til.
Jeg vil gratulere Tom Thingvold fra Tromsø turnforening som nyvalgt visepresident i European Gymnastics. Dette er tredje gang i historien at Norge har et medlem i presidentskapet i Europas øverste gymnastikk og turn organ. Den første som hadde samme verv var Ivar J. Mørk som var visepresident fra 1993 – 1994 og den andre var Trude Mørk Lundgren som satt som visepresident fra 1996 – 2001.
Solide resultater og prestasjoner
Jeg vil også fremheve Sofus Heggemsnes som var i mangekampfinale både i EM og i VM. Sofus er en flott ambassadør for NGTF og det blir spennende å følge ham i årene som kommer. Harald Wibye var kun 3 tiendedeler unna, så vi er definitivt på en riktig og spennende vei.
Årets aller største turnprestasjon var det allikevel Sebastian Sponevik fra Hoppenspretten som stod for. Sebastian tok en imponerende sølvmedalje i hopp under EM i München for junior. Vi gleder oss til å følge Sebastian i årene som kommer.


Jeg vil også fremheve kvinnelandslaget som hadde kvalifisert hele 5 utøvere til årets VM. Dette som følge av gode resultater i EM og i World cup. Det er ingen tvil om at også jentene våre har tatt store steg i året som er gått.
Vi har også grunn til å være stolt av troppene under årets EM i TeamGym. Seniortroppen for menn tok sølvmedalje, kun slått av Danmark med noen fattige tiendedeler. I tillegg ble det bronse i juniorklassen for menn.
Vi er også stolte over å ha godt voksne ambassadører i våre rekker. Under årets golden Age stevne på Madeira ble Titteliten på 97 år og Svein Rønning på 91 år hedret som (to av tre) deltakere over 90 år. Disse to viser med all tydelighet at Gymnastikk og turn gir livslang idrettsglede!
Vi mistet ildsjel Birgit Vallestrand
Det var det med stor sorg vi fikk beskjeden om at vår kjære Landslagssjef og ildsjel Birgit Vallestrand hadde fått tilbakefall av kreftsykdommen. Hun gikk bort den 26. september i år. Domkirken i Fredrikstad var fylt til randen av mennesker som ønsket å ta et siste farvel. Oppmerksomheten rundt hennes bortgang viste med all tydelighet hvilken enorm betydning hun hadde hatt for flere generasjoner barn og unge selv om hun bare ble 49 år. Denne julen tenker jeg spesielt på Tuva og Arnie som har mistet sin mor og ektefelle.
Mye å glede oss til i 2023
I den andre enden av skalaen er vi godt i gang med prosjektet Unge ledere. Her vil ungdom fra 15-25 lære om lederskap, planlegging av arrangementer og mye annet. Dette er et viktig tiltak for å sikre at unge og engasjerte hoder får en enda tydeligere stemme inn i fremtidens Gym og turn. I tillegg er det viktig å ha engasjert ungdom inn i arbeidet med vår kanskje største arrangement noen gang, nemlig Eurogym i Bodø i 2024. Vi gleder oss!
Så er det mye å glede seg til i året som kommer. Ikke minst ser jeg frem til å oppleve våre paraturnere under Special Olympics i Berlin og mange av våre flotte tropper under Gymnastradaen i Amsterdam.
Til slutt vil jeg takke dere alle for alt dere har bidratt med i året som er gått, enten det er som tillitsvalgt, trener, utøver eller en som bare bidrar fordi barn og unge trenger deg!
God jul og godt nytt år!
Tusen takk til alle våre medlemmer for deres innsats i året som har gått! Norges Gymnastikk- og Turnforbund ønsker dere alle en fredfull og god jul, og et godt nytt år!
Vi gleder oss til mye mestring, stolte øyeblikk og nye utfordringer, men mest av alt til mye turnglede i 2023!
Hilsen oss alle i Norges Gymnastikk- og Turnforbund
