Skip to content

TKRG inviterer til et digitalt fellesmøte den 14. oktober 2026.

Detaljer
Dato: 14. oktober 2026.
Sted: Digitalt (Teams) – link til møtet kommer.
Tentativ tidsplan: 18:00 – 21:00
Frist for påmelding: Kommer.
Link til påmelding: Kommer.

Agenda
Mer informasjon kommer.

Vestfold og Telemark Gymnastikk- og Turnkrets inviterer til leder-/trener-/ungdomssamling på Strand Hotel Vrådal 21. – 22. mars 2026.

Påmeldingsfrist: 1. mars

Se mer informasjon i invitasjonen.

Kretsstyret inviterer til lagsmøte på Teams. Kretsen ønsker gjennom møtet å gi informasjon om hva som skjer fremover, både i kretsen og nasjonalt. Samtidig er det ønskelig at klubbene spiller inn tema til åpent forum

Tidspunkt: onsdag 18.02.2026

Tidspunkt: 19.00-21.00

Påmelding gjøres her

«Trenerlisens holdes på dagens nivå. Forbundsstyret gjør en utredning i sammenheng med Organisasjonsutvalgets rapport og dette arbeidet om trenerlisensen bør differensieres for bredde og konkurranse. Samtidig ser styret på om lagene bør pålegges å ha trenerlisens på alle som er instruktører i hall uavhengig om de får betalt eller ikke. Dette fremmes på neste ting så tinget kan bestemme om dette er fornuftig. Målsetningen må være at alle instruktører, uavhengig om de får betalt eller ikke skal være trygge i hallen.» (vedtak fra forbundstinget 2024)

Samtidig som vi ser på framtidig innretning av trenerlisensen, er det naturlig også å se på framtidig struktur også for de andre lisensene i NGTF. I den forbindelse ønsker vi innspill og forslag til hvordan ordningen kan innrettes best mulig, og vi inviterer kretser, klubber, enkeltmedlemmer og andre til å gi sine innspill gjennom denne undersøkelsen.

Gi dine innspill til fremtidig lisens- og forsikringsstruktur her.

Svarfrist for undersøkelsen er 26. januar 2026.

For å bli med på møte 27. januar kl. 20:00-21:00 – trykk her!

NGTFs breddeavdeling inviterer til et informativt og nyttig digitalt møte for trenere, frivillige og tillitsvalgte som jobber med ungdom og ønsker mer kunnskap om forbundets arrangementer og støtteordninger.

Når: 4. februar 2026
Klokkeslett: 20:00-21:00
Hvor: Microsoft Teams – deltakere mottar lenke ved påmelding

Programmet inneholder:

  • • Kort orientering om støtteordninger, arrangementer, aktivitetstilbud og klubbesøk
  • • Presentasjon av Ungdomsworkshopen og nettverkssamlinger for ungdom v/ Stina Kajsa Colleou
  • • Avsluttende spørsmålsrunde

Møtet vil bli tatt opp og gjort tilgjengelig i NGTFs videobank i etterkant.

_________________________________________

Sorry. This form is no longer available.

Vestland Gymnastikk- og Turnkrets har gleden av å invitere til lagsmøte, for alle idrettslag og klubber i Vestland GTK.  

Kretsstyret inviterer til lagsmøte på Teams. Kretsen ønsker gjennom møtet å gi informasjon om hva som skjer fremover, både i kretsen og nasjonalt. Samtidig er det ønskelig at klubbene spiller inn tema til åpent forum

Tidspunkt: Tirsdag 17.02.2026

Påmeldingsfrist: 12.02.2026

Klokkeslett: 19:30-20:30

Landslagssjef turn kvinner, Antonio Egri, inviterer til digitalt klubbmøte sammen med leder i teknisk komitè turn kvinner (TKTK), Anne Torill Nordli.

På møtet vil Antonio presentere landslagsmodellen og informasjon om landslagsarbeid, mens Anne Torill orienterer om arbeidet TKTK gjør for turn kvinner. Møtet vil være relevant for daglige ledere/sportslige ledere i klubbene med gymnaster på landslaget, men også for alle klubber som satser på konkurranser på FIG-nivå. Trenere er også velkommen til å delta.

Se mer informasjon i vedlagt invitasjon.

Meld deg på ved å trykke deg videre til påmeldingsskjema.
Alle som melder seg på vil få tilsendt en lenke til møtet som vil foregå på Teams.

Spørsmål? Ta kontakt med henrik.alvaer@gymogturn.no.

Forbundstinget 2026, Thon Hotel Storo, Oslo, 24.-26. april 2026. 

 Alle klubber og turngrupper som er medlem i NGTF har anledning til å møte med minst én representant på forbundstinget. Her vedtas saker av betydning for idretten vår – lagene, kretsene og forbundet. 

I innkallingen til forbundstinget finner du all informasjon du måtte trenge blant annet foreløpig program, priser, frist for å sende inn forslag på saker osv. 

 Sakspapirer vil bli publisert to uker før forbundstinget. 

Innkallingen til årets forbundsting er nå publisert. Påmeldingsfristen er 24. mars 2026.

Se invitasjon til forbundstinget her.

 Årets forbundsting arrangeres av Norges Gymnastikk- og Turnforbund på Thon Hotel Storo, Oslo. 

Program 
Tradisjonen tro starter vi fredag med Åpent forum kl. 17.00 – 19.30. Temaet vil være tingsaker som skal behandles lørdag og søndag. 

Tingsaker 
Det er mange saker som behandles og vedtas på et forbundsting, og vi håper flest mulig blir med oss i dette viktige arbeidet som vil påvirke gymnastikk og turns framtid.  

Deltagelse 
Alle klubber og turngrupper som er medlem i NGTF har anledning til å delta med minst 1 og maks 3 delegater. I tillegg kan alle klubber og turngrupper delta med så mange observatører de ønsker. Antall delegater bestemmes av antall medlemmer i det enkelte lag/gruppe. 

Siste frist for påmelding er 24. mars 2026. Påmeldingen er bindende. 

Fristen for innsending av saker til behandling på forbundstinget, er 23. mars 2026.  
Forslag sendes til e-post gymogturn@gymogturn.no og merkes tydelig «Forslag til forbundstinget 2026» 

Spørsmål til arrangementet og forhold omkring overnatting rettes til Norges Gymnastikk- og Turnforbund på e-post stig.nilssen@gymogturn.no 

Øvrige spørsmål knyttet til Forbundstinget, slik som tingsaker m.m. sendes til gymogturn@gymogturn.no 

Teknisk komité rytmisk gymnastikk inviterer RG-miljøet til vårens fellesmøte, som arrangeres i sammenheng med Norgesfinalen i Fana Arena.

Møtedetaljer
Dato: Fredag 5. juni 2026.
Type møte: Fysisk møte.
Sted: Fana Arena (endelig lokasjon kommer)
Påmeldingsfrist: Kommer
Påmeldingslink: Kommer

Program og invitasjon:
Kommer.

TKRG inviterer til et digitalt «Round Table»-møte den 9. januar.

Det første Round Table møtet ble arranger i 2025 og formålet med denne møteformen er å etablere et lett tilgjengelig forum for erfaringsutveksling – en løsning som både sparer tid og ressurser.

Detaljer
Dato: 9. januar 2026.
Sted: Digitalt (Teams) – link til møtet kommer.
Tid: 18:00 – 21:00
Frist for påmelding: Utvidet påmelding 8. januar!
Link til påmelding: Digitalt påmeldingsskjema

Agenda
Denne møteformen er utformet for å gi deltakerne rom til å føre samtalene og utveksle erfaringer rundt temaene som er meldt inn på forhånd. Målet er å legge til rette for gode diskusjoner og innspill på tvers av roller, med fokus på erfarte utfordringer og mulige løsninger som deltakerne og komiteen kan ta med seg videre.

Ytterligere informasjon finnes i invitasjonen.

Mer informasjon om arrangementet kommer.

Parautvalget i RGTK invitere til samling 28. november. Se mer i opplastet invitasjon.

Teknisk komite turn kvinner (TKTK) og landslagssjef Antonio Egri inviterer til dommer- og trenerseminar på Norges Idrettshøgskole (NIH) i Oslo. Vi håper å se deg der!

Flere kretser har ordninger som tillater klubber å søke om økonomisk støtte. Vi oppfordrer alle klubber til å undersøke med sin krets om det er mulig å få seminaret finansiert.

Mer informasjon, program for helgen og lenke til påmelding finnes i invitasjonen: Invitasjon til dommer- og trenerseminar turn kvinner 2026

Dato: 24.-25. januar 2026.
Sted: Norges Idrettshøgskole (NIH).
Frist for påmelding: 5. desember (bindende påmelding).
Påmelding finner du her: Påmeldingsskjema til dommer- og trenerseminar turn kvinner 2026

Teknisk komité rytmisk gymnastikk inviterer RG-miljøet til digitalt fellesmøte 12. november.

Detaljer
Dato: 12. november
Sted: Microsoft Teams (digitalt)
Møtelenke: Bli med i møtet nå (husk påmelding innen fristen)
Dette møtet har gratis deltagelse.

Påmelding
Påmeldingsfrist: 5. november
Påmelding gjøres digitalt: Påmelding digitalt fellesmøte 2025
Påmeldingen er personlig, og hvert skjema skal kun fylles ut med én deltaker per innsendelse. Dersom du ønsker å melde på flere deltakere, kan du enkelt sende inn et nytt skjema etter at du har fullført den første påmeldingen.

Program:
Kl. 17:00 – 17:30 Velkommen og informasjon fra TKRG
Kl. 17:30 – 18:15 Presiseringer til reglementet
Kl. 18:15 – 18:30 Paraturn/Special Olympics
Kl. 18:30 – 19:30 Workshop: Framtidens konkurransesesong
Kl. 19:30 – 20:00 Innspilte saker – sendes med påmeldingen

Se invitasjonen for ytterligere detaljer.

Velkommen til møte!


Har du spørsmål om dette arrangementet, ta kontakt med:

Marianne Halberg

workKonkurransekonsulent rytmisk gymnastikk